06.27.-én rendezték az V. Erdőbénye Drótszamár Fesztivált, ami a Pedál MTB Tour II. állomása is volt egyben.

Korábbi évekhez hasonlóan idén is két távra lehetett nevezni. A közép 42km, amihez 1160m szint tartozott, valamint a hosszú 62,5 km 1780m szinttel. Ez esetben is a közép táv volt a népszerűbb a nevezők körében, így szép számmal 110-en sorakoztunk a rajtnál. A
Beszámolóink állandó írója, Flaskó Szabi, így látta a versenyt belülről:
A verseny lassú rajttal, felvezetéssel kezdődött. Az éles rajtot követően, kb. 45 perces nem túl meredek, de annál alattomosabb mászással indultunk neki a Zempléni-hegységnek. Itt még viszonylag sűrű volt a mezőny, de ahogy haladtunk felfelé, úgy ritkult az erőviszonyoknak megfelelően. Páran maradtunk az elején, de nem foglalkoztam senkivel, csak a saját tempómban haladtam a második helyen. Szorosan mögöttem az Ózdi KE versenyzője Lórencz Péter alias Szúnyog, aki olykor-olykor meglepett, de higgadt maradtam és tartottam a fordulatot. Hosszabb mászásokat lendületes lejtmenetek követtek, ahol nagyon észnél kellett lenni, mivel durva, éles kövek nehezítették dolgunkat. Sajnos sikerült a cél előtti utolsó lejtőn buknom. Egy vízmosásba sodródtam, ami megvezette az első kereket és már nem volt időm korrigálni, majd becsatolt lábbal a bukfenceztem egyet. Földet érés után hirtelen nem nagyon tudtam merre van az arra, de pár pillanat és beugrott, mert már halottam hogy Szúnyog csörög lefelé. Gyorsan felültem és nyomtam tovább égészen a célig, ahol összetett és egyben korcsoport második helyén sikerült átgurulnom.”

Következő verseny július 5.-én a Top Maraton sorozat második állomása, a XVI. Duna Maraton lesz.